„Laboratorium urody. 40 lat firmy Dr Irena Eris”

poniedziałek, 11 Września 2023

„Laboratorium urody. 40 lat firmy Dr Irena Eris”

Wielogłosowa opowieść o firmie, której nazwę zna każda Polka. Kosmetyczne imperium powstało jako malutki zakład w jednym z najtrudniejszych momentów Peerelu. Niespełna trzy dekady później, dzięki zgodnemu zarządzaniu przez małżeński duet Ireny Eris i Henryka Orfingera, znalazło się wśród światowej elity najbardziej luksusowych marek. Jak wyglądało podejmowanie własnej inicjatywy w niesprzyjających warunkach, jakie wyzwania stały przed firmą, na czym polega jej wyjątkowość – opowiadają właściciele, pracownicy i klienci. Teksty pokazują również gospodarcze i społeczne tło, na którym działa Dr Irena Eris – już od czterdziestu lat.

Publikacja jest bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami z całej historii firmy. Autorką projektu graficznego i doboru wspaniałych materiałów jest Agnieszka Prus.

Mojemu szefowi z warszawskiej Polfy, kiedy składałam rezygnację, ręce wprost opadły – żeby wykształcona osoba z doktoratem zabierała się za „prywaciarstwo”! Namawiał mnie do przemyślenia decyzji. Ja jednak byłam zbyt zdeterminowana, by słuchać rad zdumionych przyjaciół, którym w głowie się nie mieściło, że ktoś może z własnej woli chcieć zdegradować swój status społeczny.

– Irena Eris

Książka dostępna wyłącznie w księgarni Ośrodka KARTA.